poniedziałek, 27 października 2014

Love is my blanket

"-Wiesz, temu jednemu mężczyźnie chciałabym dać, tak zwyczajnie, tak najzwyczajniej w świecie -jak podarek imieninowy czy urodzinowy- całe moje życie. Bez reszty. Chciałabym być z nim i podróżować z nim, i czekać na niego wtedy, kiedy nie mógłby mnie ze sobą zabierać. Chciałabym dla niego utrzymywać dom w czystości i robić zapasy na zimę, kompoty, konfitury, marynować grzyby, kwasić ogórki, butelkować szczaw, pomidory, kisić kapustę i inne wspaniałości. Chciałabym mu zrobić na drutach albo na szydełku długi długi ciepły szalik i ciepły sweter, i ciepłe rękawiczki, i ciepłą czapkę, i bardzo ciepłe skarpety, i w ogóle. Bo to tak jest, że dla siebie, owszem, można coś tam zrobić, ale dla drugiego człowieka to już można coś niesamowicie pięknego zrobić, wszystko. Wszystko. I, czy ja wiem... może jutro zgaśnie słońce, przecież może; albo nam je przesłoni, na zawsze, jakiś straszny potworny grzyb... Przecież może. I wiesz -podjęła ona- może to dla ciebie oczywiste, ale też ci chcę o tym powiedzieć, powiedzieć wprost, że li nie jest szczególnie upośledzona że jestem za wiernością, za wiernością absolutną (...) i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję. Ten mężczyzna by mi pomógł w tym, by mi pomógł taką a nie inną być, a ja bym się starała tak samo we wszystkim mu pomóc. Bo, myślę, że na pewno bym mu w niczym nie przeszkadzała. Ogromnie ciężko jest o takich sprawach mówić i ogromnie niezręcznie. I raczej nie powinno się zapewniać o czymś, bo to wtedy właśnie wygląda podejrzanie. Zadam ci teraz jedno pytanie - odezwała się w pewnej chwili. - I więcej już nic nie powiem. -

Czy chciałbyś być tym mężczyzną?" / E. Stachura Pokocham ją siłą woli

10 komentarzy:

 1. Przepiękny cytat !:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że nie muszę zadawać takiego pytania i czekać w niepewności na odpowiedź. To cudowne jest, czytać jakby o sobie i o swoim związku i mieć pewność, że jesteś z mężczyzną, który jest na zawsze, na wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 3. jeeej jak dawno mnie tutaj nie było! A tu takie zmiany! Jestem pełna zachwytu :) Dosłowna inspiracja dla czytelników :) Powodzenia i zapraszam do siebie :) buziaki!

  nicoolblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie Ty masz piękne te zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny cytat! *.*
  Obserwuję (jeśli spodoba Ci się mój blog, również go zaobserwuj, sprawi mi to wielką radość)
  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.